Assassin's Creed: Syndicate

Kolejna pełna wersja najlepiej sprzedającej się serii gier akcji wyprodukowanych tym razem przez zespół Ubisoft Quebec. Po krótkim romansie z okresu rewolucji francuskiej twórcy tej serii sięgają epoki wiktoriańskiej XIX wieku, gdzie przejmują kontrolę nad niektórymi bohaterami: ognistym chłopcem Jakuba i jego bliźniaczą siostrą Ewy. Mimo że gra zachowała wszystkie charakterystyczne elementy cyklu, mechanika gry uległa pewnym zmianom. Ulice są wyłożone samochodami, które można skradzić, podobnie jak w serii Grand Theft Auto, aby poruszać się po mieście. Ważnym elementem jest zarządzanie gangiem Jacoba, m.in. częste walki uliczne między przeciwnymi frakcjami. W grze Assassin's Creed: Syndicate szczegółowo została przywrócona topografia brytyjskiej stolicy, dzięki której możemy łatwo zidentyfikować takie miejsca, jak Pałac Westminster czy Katedra św. Sobora. Paul. Bohaterowie kupili również nowe bronie i gadżety, a także niedostępne wcześniej umiejętności.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Pierwsza ekspansja czwartej części serii Uncharted - dodatek stworzony przez Studio Naughty Dog - nie wymaga podstawowej wersji gry. Fabuła została określona po wydarzeniach z Borderline Thief, a gracz przejął kontrolę nad Chloe Fraser, znaną z poprzednich hitów. Bohaterka udaje się do Indii, aby towarzyszyć Nadine Ross w poszukiwaniu starożytnego artefaktu. Pod względem rozgrywki Uncharted: The Lost Legacy nie różni się od poprzednich hitów z tej serii. Dlatego dostajemy grę z elementami przygody, a filarem gry są badania, rozwiązanie nie jest tak trudne, zagadki i walki z przeciwnikami. Ale tym razem programiści zwracają większą uwagę na chwiejny aspekt - bohater często musi chować się za plecami przeciwników i unikać zmiany otwartego ognia.

Assassin's Creed: Unity

Piąta pełnoprawna część kultowej serii Assassin's Creed, którą uruchomiła Grupa Ubisoft w 2007 roku. Jest to także pierwsza edycja serii przeznaczonej wyłącznie dla posiadaczy komputerów PC i konsoli ośmiu generacji. Nowa historia jest także nowym bohaterem - podpaleniem o imieniu Arno, a historia przenosi nas z powrotem do wiernych przebudowanych ulic Paryża pod koniec XVIII wieku. W tych burzliwych czasach Wielkiej Rewolucji Francuskiej nasz główny bohater będzie próbował zmienić los swoich ludzi i szukać błędów przeszłości. Debiut serii na Xbox One i PlayStation 4 stał się okazją do pełnej aktualizacji tytułu. Nie tylko zmieniono elementy oświetlenia, takie jak grafika, fizyka i animacja ruchu, ale także mechanikę gry i systemy walki. Bohater ma nowe umiejętności, które mogą ewoluować podczas gry na trzy różne sposoby. Świat gry stał się jeszcze większy i bogatszy oraz oferuje pełną swobodę badań.

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii

Kolejna edycja popularnej serii gier przygodowych stworzonych przez zespół Crystal Dynamics Studio i odpowiedzialnych za ponowne uruchomienie serii. W fabule Rise of the Tomb Raider kontynuuje tematy rozpoczęte w jego poprzedniku, a my znów towarzyszy nam młodsza, ale okrutniejsza i bardziej bezlitosna Lara Croft. W przeciwieństwie do poprzedniej części gry tym razem odwiedzimy różne zakątki świata i odkrywamy większe i bardziej otwarte przestrzenie. Z mechanistycznego punktu widzenia, Rise of the Tomb Raider łączy aspekty przetrwania swojego poprzednika, co jest charakterystyczną cechą cyklu badawczego wielu grobów i katakumb. W grze będzie wiele niewidocznych elementów, a także sekwencja czystego lasso i zmiany w otwartym ogniu. Lara również skorzysta z całej gamy nowych broni i gadżetów. Zaprojektowany z myślą o konsolach ósmej generacji, ma wysokiej jakości lampę, która znacznie poprawia poprzednie modele.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Kolejna wersja popularnej serii gier przygodowych Nintendo, która jest także pierwszą zupełnie nową grą w serii, trafiła w ręce użytkowników konsoli WiiU. W The Legend of Zelda: Oddech pustyni przejmuje rolę głównego bohatera marki Link, rozpoczynając kolejną spektakularną i niebezpieczną przygodę, aby dowiedzieć się, co doprowadziło do upadku ziemi Hyrule. Tradycyjnie gra to mieszanka różnych gatunków, elementów gier przygodowych, RPG akcji, a nawet przeżycia. W trakcie gry staramy się odkrywać otwarty świat, rozwiązywać łamigłówki i walczyć z wrogami, które, choć w tajemniczy sposób, wymagają użycia różnych taktyk. Podczas przygody Link musi zbierać składniki, które pomogą ci przygotować jedzenie i napoje. Podobnie jak odpowiedni sprzęt, mają duży wpływ na umiejętności bohatera.

Wiedźmin 3: Krew i wino

Drugim rozszerzeniem funkcji DLC w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, wydanej w maju 2015 r., Jest rodzimy projekt CD autorstwa RED. Dodatki do akcji "Krew i wino" przenosi nas na zupełnie nowy teren Tuysan, jeden z niewielu krajów na świecie Wiedźmina nie jest dotknięty przez wojnę. Na prośbę księżniczki Anne Henriette, Geralt spotka mordercę w kraju morderców. Oprócz turnieju głównego, a ponadto wiele małych problemów ma (w sumie około 90 misji) i nowe działania, takie jak udział w potyczki turnieje lub rozbudowa winnicy jako bohaterskiego miejsca zamieszkania, a całość została zaprojektowana przez kolejne 30 godzin i pozwala na znak 100 promować poziom. Gra zawiera nowe potwory i niezależne postacie, dodatkową grę karcianą z kartami Gwint, 30 wcześniej niedostępnych broni i 100 elementów zbroi. Jedną z najważniejszych zmian jest również starannie przeprojektowany interfejs użytkownika.

Dark Souls III

Kolejny odcinek serii mrocznych gier RPG, zainicjowanych i opracowanych przez Japanese From Software Studio. Nazwa jest osadzona w tym samym świecie fantasy i nie zadowala się pierwszą częścią serii i oferuje zupełnie nową historię, w której odwiedzamy 12 wcześniej niedostępnych miejsc. W tym samym czasie gra jest bardziej skomplikowana, a samej grze towarzyszy ponad godzina intermezzo. Gra oferuje do 12 klas postaci, 45 nowych wrogów i 15 trudnych bossów, 100 broni, 40 zbroi i prawie 200 innych elementów wyposażenia. Jedną z najważniejszych innowacji jest zdolność ofiary z ofiar pokonanych przeciwników, co między innymi pozwala na wywoływanie określonych postaci lub odwiedzanie gry innego gracza. Ponadto, nie ma metod walki z mieczami, których uczymy się stopniowo w trakcie gry. Ogólnie zachowany jest charakterystyczny klimat i wysoka złożoność serii.

Minecraft

Gra Sandboks niezależnego studia Mojang AB, która przeciwstawia się odwiedzeniu klasyfikacji. Minecraft został opracowany z myślą o kreatywności graczy, którzy niemal całkowicie arbitralnie zmieniają wirtualny świat wokseli (bloków sześciennych). Najważniejsze to zmienić krajobraz, budować budynki, tworzyć przedmioty i samodzielnie tworzyć przygody. Gra zawiera standardowo dwa tryby gry - klasyczny, dzięki czemu możesz grać i przetrwać za darmo, w której musisz przygotować się do odparcia nocnego ataku potworów w ciągu dnia. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, Minecraft oferuje także możliwość grania z innymi graczami za pośrednictwem Internetu. Prace programisty Mojang AB cechuje niekonwencjonalny projekt graficzny w stylu retro.

Life is Strange

Zaprojektowany Remember Me, francuskie studio DONTNOD, epizodyczna gra przygodowa oparta na produkcji Telltale Games. Jej postać to osiemnastoletni Max Caulfield, który wiele lat później wraca do rodzinnego miasta Arkadia Bay w stanie Oregon. Wraz ze swoją byłą dziewczyną Chloe odkrywa tajemnicze zniknięcie Rachel Amber, rozpoczynając serię niewytłumaczalnych wydarzeń. Akcja odgrywa kluczową rolę w grze, a dowcipny mechanik sam jest oparty na sprawdzonej formule Telltale Studio, która łączy w sobie możliwość swobodnego studiowania świata z potrzebą podejmowania decyzji, które mają konsekwencje w dalszej części gry. W przeciwieństwie do twórców twórców The Walking Dead, gracz jest nawet zaproszony do zmiany dokonanego wyboru - Max ma możliwość odwrócenia czasu, dzięki czemu można testować różne odmiany zdarzeń bez powtarzania każdego odcinka określonego odcinka , Od strony technicznej gra jest na wysokim poziomie; Twórcy skupili się na charakterystycznym pastelowym obrazie i niezwykle klimatycznej ścieżce dźwiękowej.