Tomb Raider

Dziesiąta edycja The Adventures of Lara Croft, która jest także ponownym uruchomieniem serii gier przygodowych "Tomb Raider". Studio Crystal Development przy wsparciu Eidos Montreal otrzymało tytuł rozwoju. Celem twórców było przedstawienie bohatera w zupełnie nowej, ciemniejszej wersji. Gra rozgrywa się na jednej z przybrzeżnych wysp Japonii, gdzie młoda Lara Croft szuka reliktów starożytnych cywilizacji. Podczas sztormu jej statek pada na skały. Bohaterowi udaje się przeżyć katastrofę, ale musi walczyć o przetrwanie w miejscu pełnym niebezpieczeństw i tajemnic. W porównaniu do poprzednich części serii Tomb Raider oferuje graczom wiele więcej swobody poznawania świata, a także wiele nowych funkcji w mechanice gry, takie jak zdolność do obiektów i systemu rozwoju postaci stworzenia. Od strony technicznej gra opiera się na potężnym silniku Crystal Engine i oferuje wysokiej jakości ustawienia wizualne.

Farming Simulator 15

Szósta część popularnej serii symulatorów farm, które powracały na duże platformy sprzętowe po przerwie na rok, podczas której tylko właściciele smartfonów i konsol przenośnych otrzymali swoją wersję gry. Twórcy serii Team GIANTS Software przygotowali jeszcze kilka zmian i nowe produkty, które urozmaicą grę. Farming Simulator 15 oferuje możliwość gry w zupełnie nowym środowisku (Skandynawii), o innym krajobrazie, cięższych warunkach i obecności licznych obszarów leśnych. Dało to graczom możliwość zrzutu drzew i nagradzanego sprzętu. Istnieje również myjnia samochodowa, w której możemy zapewnić czystość naszych maszyn. Ogólne zasady gry nie uległy zmianie i są nadal związane ze skutecznym zarządzaniem gospodarstwami oraz rozwojem reprodukcji i wzrostem pieniędzy. Farming Simulator 15 to także debiut serii na konsolach ósmej generacji, który doprowadził do znacznej poprawy w graficznym projekcie tego tytułu.

Watch Dogs

Za studio developerskie Ubisoft Group odpowiedzialna jest gra przygodowa innej firmy (TPP), za którą odpowiada Ubisoft Montreal. W niedalekiej przyszłości historia Watch Dog doprowadzi graczy do Chicago, jednego z wielu amerykańskich miast, którego infrastrukturą zarządza Centralny System Operacyjny (CtOS). Bohaterem filmu jest Aiden Pearce, utalentowany haker, który potrafi zaatakować prawie każde urządzenie elektroniczne i wykorzystać swoje umiejętności do planowania wydarzeń lub wpływania na zachowanie innych. Rozgrywka rozgrywa się w otwartym świecie, a gracz ma dużo swobody w wykonywaniu zadań. Mechanika walki w grze łączy elementy trzeciej osoby, tajemniczość i zwrotność. Watch Dogs oferuje również wyjątkowy tryb dla wielu graczy, w którym działania innych graczy wpływają na przebieg kampanii dla jednego gracza.

Mount & Blade: Warband

Oddzielny dodatek do popularnego studia TaleWorlds Mount & Blade, który zdobył uznanie za unikalną kombinację strategii RPG i elementów rozgrywki. Twórcy postanowili zaakceptować sugestie i oczekiwania społeczności graczy, wprowadzając szereg nowych produktów i ulepszeń do swoich produktów, które zróżnicowały rozgrywkę. Przede wszystkim znacznie poprawiono inteligencję poszczególnych dowódców i wasali, a także rozwinięto umiejętności dyplomatyczne gracza, co znacznie zwiększyło kontrolę nad jego posiadaniem. Znacznie poprawił wizualny stosunek do gry. Największą zmianą jest jednak wprowadzenie opcji gry wieloosobowej, która pozwala jednocześnie grać do 64 graczy w siedmiu różnych trybach gry. Warband dodał wszystkie miejsca dostępne w oryginalnej wersji Mount & Blade do zupełnie nowego działu Suratanat Sarranid i szeregu nowych zadań.

Battlefield 1: Niespokojne wody

Trzeci wtyczki DLC na przełęczy sezonu w premierze EA DICE w walce 1. Najważniejszy nowy zawierały oprócz ekspansji Troubled Waters obejmuje upoważniony cztery zupełnie nowe mapy: Cape helles, Achi Baba Helgoland Bay i Zeebrugge (dwa z nich w ręce zostały dostarczone graczom w ciągu dnia i dwa tygodnie później). Autorzy zdecydowali także, aby utworzyć nową frakcję (British Royal Marines) i bezprecedensową klasy elite, czyli Infiltrator, która ma nie tylko stałą sprincie podczas wezwanie wsparcia artyleryjskiego, ale ukrywa się w sytuacji w oczach i punkt wyjścia do odrodzenia poległych sojuszników. Uzupełniają go trzy nowe rodzaje broni łopatkowej, sześć broni i pojazdów. Jako samolot i cztery klasy. Pod względem możliwości ponownego użycia, w tym DLC, zwracana jest alternatywna wersja Conquest lub tryb znany z wcześniejszych dopasowań seryjnych.

Assassin's Creed III

Trzecia, pełnowymiarowa edycja serii akcji Assassin's Creed. Produkcja Assassin's Creed III została nagrana przez studio Ubisoft Montreal przy wsparciu innych zespołów programistycznych grupy Ubisoft. Historia opisuje losy konfliktu między Bractwem Zabójców a templariuszem. Kampania rozgrywa się głównie w amerykańskiej wojnie rewolucyjnej (1753-1783). Bohaterem filmu jest Connor Kenway, kolejny potomek Desmonda Milesa. Pełnoprawne hinduskie śluby, by poświęcić swoje życie walce z tyranią i szukać sprawiedliwości. Twórcy sprytnie włączyli wiele postaci historycznych i wydarzeń do scenariusza. Zgodnie z kanonem serii Assassin's Creed, rozgrywka rozgrywa się w otwartym świecie, a gracze mają dużo swobody, aby wykonywać zadania i studiować środowisko.

Far Cry 3

Trzecia część FPS, popularnej wśród graczy. Gra została wydana przez Ubisoft Montreal Studio, wspieraną przez zespoły programistów z Ubisoft Shanghai, Ubisoft Reflections i Massive Entertainment. Głównym bohaterem Far Cry 3 jest Jason Brody, którego święto staje się walką o przetrwanie. W wyniku nieudanego skoku ze spadochronem bohater i jego przyjaciele docierają do wyspy kontrolowanej przez psychopatycznych piratów. Protagonista miał uwolnić swoich krewnych od szaleńców i znaleźć sposób na powrót do cywilizacji. Jak przystało na rasowy FPS, gra pełna jest scen, w których można używać różnych rodzajów broni. Gra pozwala ci mieć więcej swobody w badaniu miejsca, usuwaniu innych wrogów i wykonywaniu zadań.

Wolfenstein II: The New Colossus

Kolejna wersja popularnej serii strzelanek FPP, a zarazem bezpośrednia kontynuacja gry Wolfenstein: The New Order, dla której studium odpowiada Studio Machine Games. Gra toczy się w 1961 roku - przebudzona ze śpiączki B.J. Blaskovich i jego przyjaciele udają się do okupowanych przez USA nazistów. Główny bohater szybko znajduje wspólny język z przywódcami lokalnego ruchu oporu, w którego towarzystwie porusza się, by walczyć z najeźdźcami. Tak jak poprzednio, gra zawiera także Wolfenstein II: nowy kolos, który eksploruje rozległe sceny, osiąga kolejne cele misji i eliminuje legiony różnych wrogów. Posiadamy szeroką gamę narzędzi do morderstwa - nie tylko klasycznej broni palnej, ale także dawniejszych dawców. Warto zauważyć, że autorzy ponownie postanowili zrezygnować z przywracania zdrowia na rzecz zestawu pierwszej pomocy. Wszystko to charakteryzuje się trójwymiarową grafiką wysokiej jakości - w porównaniu do swoich poprzedników, tekstur i efektów specjalnych, które towarzyszą wymianę ognia, najważniejsze.

Śródziemie: Cień Wojny

Bezpośrednia kontynuacja ciepła przypuszczalnej gry przygodowej o nazwie Śródziemie: Cień Mordoru. Podobnie jak jego poprzednik, praca amerykańskiego studia "Monolith" opiera się na pracy J.R.R. Tolkien. Zmieniona z punktu widzenia osoby trzeciej fabuła oferuje graczom otwarty świat, który bada nie tylko góry, ale także rozbudowany system freeride przypominający serię Assassin's Creed. Kolumna Śródziemie: Cień Wojny jest ponownie systemem nemezis, który tworzy wyjątkowych wrogów, których spotykamy podczas przygody. Warto zauważyć, że nazwa wprowadza szereg innowacji, w tym możliwość kupowania twierdz od wyznawców Saurona. Twórcy zadbali również o różnorodność wrogów, zdolności odblokowane podczas gry oraz elementy inwentarza, które nabył bohater.